Krista Lootus


Juuksur

“Ilumaailm on mind alati köitnud ja nüüdseks olen pea 13 aastat olnud sellega ka otseselt seotud. Armastan elegantsust ja ilu ning loomine tekitab minus alati häid emotsioone. Pean oluliseks professionaalsust, enese arendamist ja loomingulisust. Tunnen siirast rõõmu, suutes kliendi naeratama panna. Parim kompliment mulle on aga kui klient tuleb tagasi ja võtab sõbra kaasa. Et tagada parim tulemus,pean tähtsaks kliendi ootusi,suhtlemist ja enda professionaalset kätt ning silma. Juuksuriameti juures meeldib mulle ka see,et saan suhelda erinevate inimestega,erinevatelt erialadelt ja keskkondadest. Oma töös tuleb vahel olla psühholoog,osata kuulata ja jagada kleindi rõõme-muresid. Paljudest klientidest on saanud head sõbrad, samuti kolleegidest,kes on nagu teine pere.”

Evelin Aasaroht


Juuksur

“Juuksuriametit olen pidanud 11 aastat, millest viimased 10 ilusalongis Desiree. Alates detsember 2013 asun tööle minu jaoks uude ja põnevasse Sinine Salong SPAsse. Pean oluliseks pidevat enesetäiendamist ja ajaga kaasaskäimist. Hindan ning imetlen ilumaailma klassikalist glamuuri, olles sama palju avatud uutele trendidele. Iga klient on minu jaoks ühtaegu väärt suhtluspartner kui ka loominguline väljakutse. Hea koostöö tagab suurepärase tulemuse ja klientide rahulolu on mulle esmastähtis. Rahuliku iseloomu ja hea kuulamisoskuse abil proovin täita kliendi soovid parimal viisil. Olen õnnelik oma tööd tehes ja soovin seda tunnet jagada! Kohtumiseni Sinine Salong SPAs!”

Merle Lõiveke


Juuksur

Seekord räägime lähemalt juuksur Merle Lõivekesest, keda meie püsikliendid kutsuvad hellitavalt „kuldsete kätega profiingliks“. Merle on juuksurina töötanud 18 aastat ning nendest 9 viimast aastat Sinises Salongis. Merle keskkooliaegne unistus oli minna õppima psühholoogiat, kuid elutee viis ta hoopiski juuksuri erialale, mis osutus Merle kutsumuseks. „Juuksurina saavad kõik minu soovid täidetud, sest klient näeb minus nii juuksurit, sõpra, seltsilist kui ka psühholoogi ning kirsina tordil saan panna proovile oma kunstnikuanded. Miski ei saa anda suuremat heaolu tunnet ja energiat kui rahulolev klient,“ räägib Merle oma elukutsest. „Armastan oma tööd. Minu kliendid on minule kui perekond. Soovin, et nad tunneksid end alati minu juures oodatuna. Usun, et olen saavutanud oma püsiklientuuri tänu oma pühendumusele, andes endast alati parima, rõhudes professionaalsuse, rõõmsameelsusele ja positiivsusele. Hea juuksur arvestab alati kliendi soovidega, aga oskab teda ka taktitundeliselt suunata uuele ja huvitavale,“ vihjab Merle sellele, kuidas ta näppu pulsil hoiab ja juuksurimaailma moesuundasid kiikab. Merlel on aastate jooksul kujunenud välja oma töömoto: „Suhtu oma klientidesse nii, nagu Sa tahad, et Sinusse kui kliendisse suhtutakse; siis toimib kõik.“

Maris Mihkle


Juuksur

“Olen juuksurina töötanud pea 20 aastat, neist viimased 10 Sinise Salongi vägagi töökas ja professionaalses kollektiivis. Pean neid aastaid väga toredaks kogemuseks. Kuigi ma lapsepõlves juuksuriks saamisest ei unistanud viis elu mind just selle elukutse juurde. Tagantjärele tundub see ainuõige valikuna, ma armastan inimesi, mulle meeldib suhelda, oma töös saan rakendada nii oma loomingulisust kui ka tehnilisi oskusi, tunnen tõelist rõõmu igast kordaläinud päevast, mida veel võiks oma elukutselt oodata?

Juuksuritöö on pidevas arengus olemine, lisaks enda koolitamisele, uute trendide ja suundade jälgimisele õpid ka iga päev oma tööd tehes midagi uut. Tuleb ainult avatud olla ja lasta ka kogemustel ennast õpetada. Arvan, et just selline peaks olema professionaalne suhtumine: ainult ennast arendades ja oma töö sees olles suudad muuta iga kliendi kauniks just tema harjumusi ja soove silmas pidades.

Kõige olulisemad on minu töös loomulikult minu kallid kliendid. Just Teie teete selle töö nii toredaks ja nauditavaks. Olen teile usalduse eest lõpmata tänulik. Päikest teile ja rõõmsate taaskohtumisteni!”

Kirke Heiskonen


Juuksur

“Juuksurina olen töötanud 10 aastat. Peale gümnaasiumi lõpetamist asusin juuksuriks õppima Tartu Kutsehariduskeskuses. See ei ole olnud minu lapsepõlve unistuste amet, kuid gümnaasiumi lõpus tundus, et see võib olla just midagi minule. Valik on osutunud õigeks. Juuksuri ametis on minu jaoks ühendunud meelepärased asjad. Vahetu suhtlemine inimestega, loomingulisus, täpsus, psühholoogia, muusika, kunst. Kõik see on juuksuriks olemise osa. Oma töös tahan pakkuda kliendile kvaliteetse teeninduse juures ka meeldivat ja positiivset äraolemist. Pean oluliseks, et klient saaks meie koostööst parima tulemuse, lahkuks salongist rõõmsa ja rahulolevana. Tekib hea ja enesekindel tunne, kui klient taas tagasi tuleb ja on valmis nii ennast kui mind proovile panema lennukate ideede teostamisega. See omakorda motiveerib mind otsima uusi ja põnevaid lahendusi ning end erialaselt täiendama.

Üheks oluliseks osaks oma elus pean töökogemust välismaal, mis inspireeris, muutis mind juuksurina enesekindlamaks ja pani pingutama parima tulemuse saavutamiseks. Rõõmsa ja positiivse inimesena meeldib mulle isiklikult, kui juuksurist on saanud sõber, kes tahab ja oskab suunata ning annab koosveedetud aja lõpetuseks kaasa mõne mõtte, mis ehk päeva paremaks teeb!”

Kädi Kaar


Juuksur

“Väikese tüdrukuna huvitas mind kõik, mis puudutas juukseid ja kõik, mida sai juustega teha. Oli huvitav katsetada erinevaid punutisi sõbrannade peal ning samuti sai katsetatud ka juuste värvimist näiteks värvilise ripsmetuššiga, sest päris juuksevärve keegi ju lastele ei andnud. Mida suuremaks ma sain, seda huvitavamaks see kõik muutus – nii palju erinevaid võimalusi, uute avastuste tegemine igas hetkes. Juuksuriks saamine ei olnud kooli ajal minu unistus, kuid gümnaasiumi lõppedes ma siiski Tallinnasse juuksurieriala õppima asusin. Kaks aastat sai õppetööd tehtud Tallinna Kutsehariduskeskuses. 2010 aastal kooli lõpetades läksin praktikale Pärnusse, oma kodulinna, kuid kõik tõmbas Tallinnasse tagasi ja nii läksingi tööle Viru Ilukeskusesse. Aasta hiljem asusin tööle Ilusalongis Maribell, ning nüüd on minu tee toonud mind 2012 aasta sügiseks Sinisesse Salongi. Mulle meeldib selle töö juures see, et iga päev on teatud mõttes erinev – tegevus on küll sama aga inimesed erinevad ning iga päevaga saab ka midagi uut õppida. Tore on suhelda nii paljude erinevate inimestega ja näha teatud mõttes maailma läbi nende silmade, mõista nende soove ja ning tunda nende rahulolu.”

Merike Kallaste


Juuksur

“Juukselõikustega puutusin kokku juba teismeeas kujundades klassiõdede soenguid isikupärasemaks, kuid erialaks seda siis ei märganud valida. Juuksuri ameti omandasin hiljem täiskasvanuna ühendamaks hobi tööga. Samaaegselt lõpetasin ka Tallinna Ülikooli kutsepedagoogika osakonna ning sellest ajast alates olen lisaks juuksuritööle juhendanud Eesti Iluteeninduse Erakooli õppesalongis noori juuksureid tööpraktikas. Tänu pikale klienditeenindamise kogemusele saan aidata kaasa algajatel juuksuritel õige töösse suhtumise kujunemisele ning inspireerida nii ennast kui nooremaid kogu aeg olemaks kursis uuendustega iluteeninduse maailmas.

Olen tasakaalukas, rõõmsameelne ja positiivse ellusuhtumisega. Hindan väga harmooniat enda ümber, huvitudes nii kunstist, kirjandusest, käsitööst kui ka muusikast. Mängin ise pisut klaverit, samuti käin võimalusel täiskasvanute kunstistuudios enda kunstnikuannet arendamas. Minu jaoks juuksuritöö tähendab pidevat enesetäiendamist, uute trendidega kursis olekut ja pühendumist kogu kirega. Mulle meeldib suhelda oma klientidega ja väga paljud ongi nagu oma pere liikmed. Soovin alati pakkuda parimat, et rõõmustada koos kliendiga tema kauni välimuse üle!”

Karin Vilde


Juuksur

“Olen töötanud juuksurina alates 2002a, kui lõpetasin Tallinna Kristiine Teeninduskooli juuksuri erialal. Alates sellest on jooksnud minu tööstaaz peamiselt südalinnas-vanalinnas olevates suurepärastes salongides. Salongides, kus ka meie hea eestlase kõrvale klientideks, on mahtunud ära ka eri maa-ja kultuuriga põnevaid inimesi. Võib öelda, et see annabki huvitava väljakutse oma töös, leides kõigile õiged lahendused, kuidas kaunis kaunimaks saaks. Kahepoolne rõõm on see, kui salongist lahkub tööga rahulolev kaunis inimene. Käesoleval ajal on saanud minu “teiseks koduks” Sinine Salong, oma armsa prfessionaalse kollektiiviga, täis siirast ja vahetut õhkonda. Kollektiv, kes teevad kõik selleks, et meid külastavad kliendid rahul oleks ja mõne aja pärast me taas kohtuksime!”

Vivika Haljaste


Juuksur

“Juba väikese tüdrukuna unistasin tegutseda ilu valdkonnas, lummas kõik mis oli seotud naiste jumestuse, soengu ja riietusega. Ema eeskujul omandasin esimese valikuna peale gümnaasiumi lõpetamist siiski hoopiski raamatupidamise eriala. Üheksakümnendate aastate muutumiskeerises viis elu mind Soome ja seal elades jõudsin ringiga tagasi oma tõelise kutsumuse juurde – läksin
õppima Tampere ametikooli juuksuri erialale. Lõpetasin kooli 1998.aastal ja tulin tagasi kodumaale, et asuda tööle oma armastatud ametis – juuksurina.

Tänaseks olen töötanud järjepidevalt juuksurina Tallinna juuksurisalongides, nagu näiteks Naps, Cinderella, Juukseakadeemia. Püüan oma töös arvestada klientide maitseeelistuste ja ootustega, kuid samas ise juurde pakkuda omalt poolt uudseid ideid lõikuse, värvimise või juuksehoolduse valdkonnas. Oma ideid klientidele ilmtingimata peale ei suru, kuid oma arvamust enda teada ka ei jäta. Juustemaailm on nii nagu mitmedki teised eluvaldkonnad väga kiires muutumises, muutuvad nii materjalid kui ka moevoolud.

Hindan inimeste juures nende kõrget professionaalset taset ning seetõttu püüan isegi end pidevalt uudsete toodete, lõikusmeetodite ja moevoolude osas koolitada.Soovin enda ümber näha inimesi, kes soojad, siirad ja oma tegudes heatahtlikud. Võtan heameelega alati vastu uusi ja huvitavaid kliente! Tere tulemast!”

Ragne Viidu


Juuksur

“Ma armastan oma tööd, inimestega suhtlemist ja loomingulisust, mida mu amet võimaldab lõpmatult. Kuna naudin oma tööd, siis teen seda armastuse ja kohusetundega! Iga klient on ainulaadne ja omapärane, nii saangi lasta oma fantaasial lennata ja katsetada lõpmatult erinevate varjantidega. Minu suurimaks motivaatoriks on naeratus ja rahulolu kliendi näol, kui ta toolist tõuseb. Juuksuri amet eeldab, et sa oledki proffesionaal, kunstnik, psühholoog ja vahest isegi võlur ning ma naudin seda kõike!”

Liis Raitma


Juuksur

“Olen töötanud juuksurina pikka aega ning selle erialaga seotud olnud lapsepõlvest peale. Mõjutanud on mind minu vanaema, kes oli samuti juuksur.. Juuksuriks õppisin Tartu Ehitus-ja Kergetööstuskoolis, ning peale kooli lõpetamist tulingi Tallinnasse tööle. Olen ka ise pidanud väikest Ilusalongi ja seega arvan, et oskan näha laiemalt, kuidas kliendile pakkuda parimat teenust. hiljem täiendasin end Tallinna Ülikooli Avatud Ülikoolis aastasel kursusel psühholoogia erialal. Samuti olen ehk veidigi suuremat rõhku pööranud meestööle, täiendades end Barber Pro seminaril nii meeste lõikuste kui ka habemete kujundamise osas. Ilumaailm on mind alati huvitanud, kuna see on väga vaheldusrikas, ning pidevas muutumises. Pean väga tähtsaks, et inimesed hoolitseksid enda eest erineval moel. Minu klientuuriks on kujunenud pigem inimesed, kes soovivad teenuse ajal mõelda omi mõtteid või lihtsalt lõõgastuda ning nautida teenust. Suureks lobisejaks ma ennast ei pea, pigem olen kuulaja rollis. Mulle meeldib väga olla inimeste keskel, teha omalt poolt midagi sellist, mis teeb teised inimesed õnnelikumaks, täienedes ka ise selle juures. Palju energiat saan enda tööks ka reisides, sportides ja suheldes enda sõprade-tuttavatega ning loomulikult minu tütar. Ma ei pelga teha kliendile suuremaid soengumuutusi, kuid peamiseks eesmärgiks siiski on see, et klient ka kodustes tingimustes enda soenguga ise hakkama saaks. Parim tänu enda töö eest on naeratav ja rahulolev klient, ning suurim tasu – kui klient on minu juures peagi tagasi. Suured tänud tahangi öelda kogu Sinise Salongi kollektiivile ning klientuurile!”

Marlis Pauk


Juuksur

“Juba noore tüdrukuna hakkas huvi pakkuma juuksuri elukutse ilu ja võlu. Seetõttu olin aastaid kindel, mida ja kus edasi õppida. Aastal 2008 kolisin Tallinna, et minna õppima Tallinna Tööstushariduskeskusesse. 2010 kevadel läksin praktikale Tallinna kesklinnas asuvasse Viru Ilukeskusesse. Peale praktikat sai kool lõpetatud ja tunnistus käes. Seejärel sain asuda tööle samasse kohta, kus oma praktika ajagi mööda saatsin. Peale seda sai üle aasta tööd tehtud Ilusalongis Maribell ning 2012 aasta augustist kuulun Ilusalong Sinine Salong kollektiivi. Juuksuri eriala on alati arenev ja vaheldust pakkuv. Kõik kliendid oma omamoodi päeva rikastava. Kui klient lahkub rõõmsal meelel on ka minu tuju rõõmsam. Klientide tänu ja õnnetunne toolist püsti tõustes ongi põhjuseks miks see töö on nii mõnus! Üritan ennast pidevalt arendada erinevate koolituste ja muude ilukanalite kaudu, oma erialaga muutuste ja hetke moega peab pidevalt kursis olema.”

Sergei Timofejev


Juuksur

“Lapsepõlvest saati olen pingutanud ja töötanud kõvasti selle nimel, et saada osavaks juuksuriks. Olen alati unistanud ametist, mille abil saan kliendi oma teadmiste ja professionaalsete oskustega õnnelikuks teha. Rohke praktika ja erialased võistlused (nt hõbemedal Peterburi festivalil Nevskie Berega, kuldmedal Eesti Noorte Meistrivõistlusel) on tõstnud enesekindlust. Töötades rahulikus ja lõõgastavas keskkonnas, on mu eesmärgiks iga kliendi puhul ainulaadne lõpptulemus. Muudan kliendi soovi hetkega oma professionaalseks nägemuseks. Mu eesmärk on leida igale kliendile isikupärane stiil, mis oleks tema isiksuse ja loomusega kooskõlas ning annaks talle enesekindlust . Kui klient tuleb minu juurde tagasi sooviga saada taas nõu stiili alal, olen eriti õnnelik nähes, et nii minu kui tema ootused on täitunud.”