Krista Lootus


Juuksur

“Ilumaailm on mind alati köitnud ja nüüdseks olen pea 13 aastat olnud sellega ka otseselt seotud. Armastan elegantsust ja ilu ning loomine tekitab minus alati häid emotsioone. Pean oluliseks professionaalsust, enese arendamist ja loomingulisust. Tunnen siirast rõõmu, suutes kliendi naeratama panna. Parim kompliment mulle on aga kui klient tuleb tagasi ja võtab sõbra kaasa. Et tagada parim tulemus,pean tähtsaks kliendi ootusi,suhtlemist ja enda professionaalset kätt ning silma. Juuksuriameti juures meeldib mulle ka see,et saan suhelda erinevate inimestega,erinevatelt erialadelt ja keskkondadest. Oma töös tuleb vahel olla psühholoog,osata kuulata ja jagada kleindi rõõme-muresid. Paljudest klientidest on saanud head sõbrad, samuti kolleegidest,kes on nagu teine pere.”

Vivika Haljaste


Juuksur

“Juba väikese tüdrukuna unistasin tegutseda ilu valdkonnas, lummas kõik mis oli seotud naiste jumestuse, soengu ja riietusega. Ema eeskujul omandasin esimese valikuna peale gümnaasiumi lõpetamist siiski hoopiski raamatupidamise eriala. Üheksakümnendate aastate muutumiskeerises viis elu mind Soome ja seal elades jõudsin ringiga tagasi oma tõelise kutsumuse juurde – läksin
õppima Tampere ametikooli juuksuri erialale. Lõpetasin kooli 1998.aastal ja tulin tagasi kodumaale, et asuda tööle oma armastatud ametis – juuksurina.

Tänaseks olen töötanud järjepidevalt juuksurina Tallinna juuksurisalongides, nagu näiteks Naps, Cinderella, Juukseakadeemia. Püüan oma töös arvestada klientide maitseeelistuste ja ootustega, kuid samas ise juurde pakkuda omalt poolt uudseid ideid lõikuse, värvimise või juuksehoolduse valdkonnas. Oma ideid klientidele ilmtingimata peale ei suru, kuid oma arvamust enda teada ka ei jäta. Juustemaailm on nii nagu mitmedki teised eluvaldkonnad väga kiires muutumises, muutuvad nii materjalid kui ka moevoolud.

Hindan inimeste juures nende kõrget professionaalset taset ning seetõttu püüan isegi end pidevalt uudsete toodete, lõikusmeetodite ja moevoolude osas koolitada.Soovin enda ümber näha inimesi, kes soojad, siirad ja oma tegudes heatahtlikud. Võtan heameelega alati vastu uusi ja huvitavaid kliente! Tere tulemast!”

Ragne Viidu


Juuksur

“Ma armastan oma tööd, inimestega suhtlemist ja loomingulisust, mida mu amet võimaldab lõpmatult. Kuna naudin oma tööd, siis teen seda armastuse ja kohusetundega! Iga klient on ainulaadne ja omapärane, nii saangi lasta oma fantaasial lennata ja katsetada lõpmatult erinevate varjantidega. Minu suurimaks motivaatoriks on naeratus ja rahulolu kliendi näol, kui ta toolist tõuseb. Juuksuri amet eeldab, et sa oledki proffesionaal, kunstnik, psühholoog ja vahest isegi võlur ning ma naudin seda kõike!”

Liis Raitma


Juuksur

“Olen töötanud juuksurina pikka aega ning selle erialaga seotud olnud lapsepõlvest peale. Mõjutanud on mind minu vanaema, kes oli samuti juuksur.. Juuksuriks õppisin Tartu Ehitus-ja Kergetööstuskoolis, ning peale kooli lõpetamist tulingi Tallinnasse tööle. Olen ka ise pidanud väikest Ilusalongi ja seega arvan, et oskan näha laiemalt, kuidas kliendile pakkuda parimat teenust. hiljem täiendasin end Tallinna Ülikooli Avatud Ülikoolis aastasel kursusel psühholoogia erialal. Samuti olen ehk veidigi suuremat rõhku pööranud meestööle, täiendades end Barber Pro seminaril nii meeste lõikuste kui ka habemete kujundamise osas. Ilumaailm on mind alati huvitanud, kuna see on väga vaheldusrikas, ning pidevas muutumises. Pean väga tähtsaks, et inimesed hoolitseksid enda eest erineval moel. Minu klientuuriks on kujunenud pigem inimesed, kes soovivad teenuse ajal mõelda omi mõtteid või lihtsalt lõõgastuda ning nautida teenust. Suureks lobisejaks ma ennast ei pea, pigem olen kuulaja rollis. Mulle meeldib väga olla inimeste keskel, teha omalt poolt midagi sellist, mis teeb teised inimesed õnnelikumaks, täienedes ka ise selle juures. Palju energiat saan enda tööks ka reisides, sportides ja suheldes enda sõprade-tuttavatega ning loomulikult minu tütar. Ma ei pelga teha kliendile suuremaid soengumuutusi, kuid peamiseks eesmärgiks siiski on see, et klient ka kodustes tingimustes enda soenguga ise hakkama saaks. Parim tänu enda töö eest on naeratav ja rahulolev klient, ning suurim tasu – kui klient on minu juures peagi tagasi. Suured tänud tahangi öelda kogu Sinise Salongi kollektiivile ning klientuurile!”

Marlis Pauk


Juuksur

“Juba noore tüdrukuna hakkas huvi pakkuma juuksuri elukutse ilu ja võlu. Seetõttu olin aastaid kindel, mida ja kus edasi õppida. Aastal 2008 kolisin Tallinna, et minna õppima Tallinna Tööstushariduskeskusesse. 2010 kevadel läksin praktikale Tallinna kesklinnas asuvasse Viru Ilukeskusesse. Peale praktikat sai kool lõpetatud ja tunnistus käes. Seejärel sain asuda tööle samasse kohta, kus oma praktika ajagi mööda saatsin. Peale seda sai üle aasta tööd tehtud Ilusalongis Maribell ning 2012 aasta augustist kuulun Ilusalong Sinine Salong kollektiivi. Juuksuri eriala on alati arenev ja vaheldust pakkuv. Kõik kliendid oma omamoodi päeva rikastava. Kui klient lahkub rõõmsal meelel on ka minu tuju rõõmsam. Klientide tänu ja õnnetunne toolist püsti tõustes ongi põhjuseks miks see töö on nii mõnus! Üritan ennast pidevalt arendada erinevate koolituste ja muude ilukanalite kaudu, oma erialaga muutuste ja hetke moega peab pidevalt kursis olema.”

Jane Õim


Juuksur

“Juba teismeeas nautisin jumestuste ja soengute tegemist. Ilumaailm oli suur unistus. Hiljem aga alustasin õpinguid hoopiski turismi ja klienditeeninduse valdkonnas ja töötasin sellel erialal aastaid. Siis aga avanes võimalus õppida jumestajaks ja sinna juurde täienduseks omandada oskusi ka soengute tegemisel. See on ikka kõige põnevam ja naiselikum töö. Aastate möödudes tekkis aga võimalus õppida päriselt juuksuriks ja see ongi see minu kõige õigem kutsumus. Olla abiks kliendile tema valikutel, nõustada ja soovitada – näha seda sära silmis, kui klient on tulemusega rahul ja rohkemgi veel. Eriti põnevad on aga totaalsed stiilimuutused – uus lõikus ja värv. Minu hobi on minu töö.”

Evelin Aasaroht


Juuksur

“Juuksuriametit olen pidanud 11 aastat, millest viimased 10 ilusalongis Desiree. Alates detsember 2013 asun tööle minu jaoks uude ja põnevasse Sinine Salong SPAsse. Pean oluliseks pidevat enesetäiendamist ja ajaga kaasaskäimist. Hindan ning imetlen ilumaailma klassikalist glamuuri, olles sama palju avatud uutele trendidele. Iga klient on minu jaoks ühtaegu väärt suhtluspartner kui ka loominguline väljakutse. Hea koostöö tagab suurepärase tulemuse ja klientide rahulolu on mulle esmastähtis. Rahuliku iseloomu ja hea kuulamisoskuse abil proovin täita kliendi soovid parimal viisil. Olen õnnelik oma tööd tehes ja soovin seda tunnet jagada! Kohtumiseni Sinine Salong SPAs!”

Merle Lõiveke


Juuksur

Seekord räägime lähemalt juuksur Merle Lõivekesest, keda meie püsikliendid kutsuvad hellitavalt „kuldsete kätega profiingliks“. Merle on juuksurina töötanud 18 aastat ning nendest 9 viimast aastat Sinises Salongis. Merle keskkooliaegne unistus oli minna õppima psühholoogiat, kuid elutee viis ta hoopiski juuksuri erialale, mis osutus Merle kutsumuseks. „Juuksurina saavad kõik minu soovid täidetud, sest klient näeb minus nii juuksurit, sõpra, seltsilist kui ka psühholoogi ning kirsina tordil saan panna proovile oma kunstnikuanded. Miski ei saa anda suuremat heaolu tunnet ja energiat kui rahulolev klient,“ räägib Merle oma elukutsest. „Armastan oma tööd. Minu kliendid on minule kui perekond. Soovin, et nad tunneksid end alati minu juures oodatuna. Usun, et olen saavutanud oma püsiklientuuri tänu oma pühendumusele, andes endast alati parima, rõhudes professionaalsuse, rõõmsameelsusele ja positiivsusele. Hea juuksur arvestab alati kliendi soovidega, aga oskab teda ka taktitundeliselt suunata uuele ja huvitavale,“ vihjab Merle sellele, kuidas ta näppu pulsil hoiab ja juuksurimaailma moesuundasid kiikab. Merlel on aastate jooksul kujunenud välja oma töömoto: „Suhtu oma klientidesse nii, nagu Sa tahad, et Sinusse kui kliendisse suhtutakse; siis toimib kõik.“

Maris Mihkle


Juuksur

“Olen juuksurina töötanud pea 20 aastat, neist viimased 10 Sinise Salongi vägagi töökas ja professionaalses kollektiivis. Pean neid aastaid väga toredaks kogemuseks. Kuigi ma lapsepõlves juuksuriks saamisest ei unistanud viis elu mind just selle elukutse juurde. Tagantjärele tundub see ainuõige valikuna, ma armastan inimesi, mulle meeldib suhelda, oma töös saan rakendada nii oma loomingulisust kui ka tehnilisi oskusi, tunnen tõelist rõõmu igast kordaläinud päevast, mida veel võiks oma elukutselt oodata?

Juuksuritöö on pidevas arengus olemine, lisaks enda koolitamisele, uute trendide ja suundade jälgimisele õpid ka iga päev oma tööd tehes midagi uut. Tuleb ainult avatud olla ja lasta ka kogemustel ennast õpetada. Arvan, et just selline peaks olema professionaalne suhtumine: ainult ennast arendades ja oma töö sees olles suudad muuta iga kliendi kauniks just tema harjumusi ja soove silmas pidades.

Kõige olulisemad on minu töös loomulikult minu kallid kliendid. Just Teie teete selle töö nii toredaks ja nauditavaks. Olen teile usalduse eest lõpmata tänulik. Päikest teile ja rõõmsate taaskohtumisteni!”

Kirke Heiskonen


Juuksur

“Juuksurina olen töötanud 10 aastat. Peale gümnaasiumi lõpetamist asusin juuksuriks õppima Tartu Kutsehariduskeskuses. See ei ole olnud minu lapsepõlve unistuste amet, kuid gümnaasiumi lõpus tundus, et see võib olla just midagi minule. Valik on osutunud õigeks. Juuksuri ametis on minu jaoks ühendunud meelepärased asjad. Vahetu suhtlemine inimestega, loomingulisus, täpsus, psühholoogia, muusika, kunst. Kõik see on juuksuriks olemise osa. Oma töös tahan pakkuda kliendile kvaliteetse teeninduse juures ka meeldivat ja positiivset äraolemist. Pean oluliseks, et klient saaks meie koostööst parima tulemuse, lahkuks salongist rõõmsa ja rahulolevana. Tekib hea ja enesekindel tunne, kui klient taas tagasi tuleb ja on valmis nii ennast kui mind proovile panema lennukate ideede teostamisega. See omakorda motiveerib mind otsima uusi ja põnevaid lahendusi ning end erialaselt täiendama.

Üheks oluliseks osaks oma elus pean töökogemust välismaal, mis inspireeris, muutis mind juuksurina enesekindlamaks ja pani pingutama parima tulemuse saavutamiseks. Rõõmsa ja positiivse inimesena meeldib mulle isiklikult, kui juuksurist on saanud sõber, kes tahab ja oskab suunata ning annab koosveedetud aja lõpetuseks kaasa mõne mõtte, mis ehk päeva paremaks teeb!”

Sergei Timofejev


Juuksur

“Lapsepõlvest saati olen pingutanud ja töötanud kõvasti selle nimel, et saada osavaks juuksuriks. Olen alati unistanud ametist, mille abil saan kliendi oma teadmiste ja professionaalsete oskustega õnnelikuks teha. Rohke praktika ja erialased võistlused (nt hõbemedal Peterburi festivalil Nevskie Berega, kuldmedal Eesti Noorte Meistrivõistlusel) on tõstnud enesekindlust. Töötades rahulikus ja lõõgastavas keskkonnas, on mu eesmärgiks iga kliendi puhul ainulaadne lõpptulemus. Muudan kliendi soovi hetkega oma professionaalseks nägemuseks. Mu eesmärk on leida igale kliendile isikupärane stiil, mis oleks tema isiksuse ja loomusega kooskõlas ning annaks talle enesekindlust . Kui klient tuleb minu juurde tagasi sooviga saada taas nõu stiili alal, olen eriti õnnelik nähes, et nii minu kui tema ootused on täitunud.”

Ave Pajuste


Juuksur

“Juba väikese tüdrukuna sisustasin oma vaba aega tihti joonistamisega ja millegi loovaga. Pärast mõningasi katsetusi kujutava kunsti vallas, astusin hoopis Tehnikakooli juuksuri erialale. Juuksuri eriala köidab mind just seetõttu, et sa ei saa kunagi öelda, et tean ja oskan juba kõike. Alati on midagi juurde õppida. Juuksuri eriala eeldab tugevat teoreetilist pagasit. Olen töötanud oma ala meistrite kõrval ja neilt palju õppinud, läbinud mitmeid koolitusi nii Tallinnas kui Helsingis. Tänaseks olen töötanud juuksurina 21 aastat, millest 5 aastat töötasin Soomes, kus peale erialase täiendamise õppisin ka kõrgel tasemel teenindust.
Sellel teekonnal olen leidnud palju tuttavaid ja sõpru, nii kolleegide kui klientide seast, fantastilisi emotsioone, elu täis rõõmu ja naeratusi. Juuksuri teine palk on ju rahulolev ja naeratav klient. Tänu oma hästi valitud elukutsele ei ole ma pidanud justkui tööl käimagi, sest armsast tegevusest on saanud elukutse.”