fbpx

Krüokirurgiaga ehk krüoteraapiaga saame kiirelt, ohutult ja tõhusalt eemaldada erinevaid healoomulisi moodustisi! Krüokirurgiaga on armitekke oht minimaalne ja praktikas suudetakse umbes 90% soovimatuid nahamoodustisi selle abil eemaldada. 

Krüoteraapia on healoomuliste uudismoodustiste eemaldamine vedela lämmastikuga, mille temperatuur on –196 °C.  Krüoteraapiat tehakse healoomulistele viiruslikele või mitteviiruslikele uudismoodustistele (enim levinumalt nahapapilloome ja nahanäsasid). Spetsiaalse pihustiga seadme abil vedel lämmastik aplitseeritakse nahale 5-45 sekundi jooksul sõltuvalt kahjustuse sügavusest ja suurusest. Otsikust tulevat külma juga on võimalik väga suure täpsusega doseerida, mis garanteerib võimalikult väikse külmakahjustuse ümberitsevatele kudedele.

Vedel lämmastik külmutab naharakkudes oleva vee, mille sulamisel rakkudevahelised sidemed katkevad ja naharakud lähevad katki ning selle tulemusena tekib vill (nahakoes tekib nekroos ja moodustis kärbub). Villi paranedes eemaldub moodustis koos villile tekkinud koorikuga umbes kahe nädala jooksul. Protseduur kestab  lühikest aega ja sellega kaasuv torkiv kipitustunne on enamasti talutav. Suuremate nahamoodustiste korral on vaja protseduuri korrata umbes kahe-kolme nädala pärast kuni moodustis on kadunud.

Ravi on efektiivne, taastumisperiood lühike, mis lubab kiirelt naaseda oma igapäevaste toimingute juurde kohe pärast protseduuri.

Hea teada protseduuri kohta:

 • Protseduuri täpne aeg sõltub diagnoosist ja ravimeetodist, ent keskmiselt külmutatakse probleemset kohta 5-45 sekundit. Vajadusel tuleb protseduuri teostada korduvalt, suuremate nahamoodustiste puhul võib esineda reaktsiooni puudumine ühekordsel kokkupuutel (villi ei moodustu või moodustub küll vill, kuid ei ole piisav uudismoodustise eemdaldamiseks ühe protseduuri käigus)
 • Vedel lämmastik tekitab nahal külmatunnet, mis võib meenutada kerget torkimist või kipitust. Ravitavat ala külmutatakse, see tõmbub valgeks ja sulamisel muutub nahk punakaks ja kergelt valulikuks. Tuimestus ei ole protseduuri ajal vajalik, külmutamine on iseenesest anesteetikum, kuid annab kergelt tunda kui näpistus.
 • Protseduuri järel võib olla tunda valulikkust või kipitustunnet, mis enamasti möödub mõnekümne minuti kuni paari tunni jooksul. Ravi tulemusena tekkiv vill, vähene turse ja valulikkus on märgid ravi efektiivsusest.
 • Protseduurist võib nahale tekkida vill, mis taandub 1-2 nädala jooksul, kui villile tekib peale koorik. Koos koorikuga eemaldub ka naha moodustis.
 • Krüoteraapiat ei kasutata sünnimärkide ega melanoomi eemaldamiseks. Külmaravi ei sobi neile, kel on varem teada külmast tingitud nõgeslööve, kellel on diagnoositud Raynaud sündroom ning kes põevad harvaesinevaid sidekoehaigusi (nt  krüoglobulineemia)

TAVALISED KÕRVALMÕJUD:

 • Vill
 • Põletiku teke villi lõhkemisel
 • Hüpopigmentatsioon (enamjaolt pöörduv)
 • Hüperpigmentatsioon

VASTUNÄIDUSTUSED:

 • Ebastabiilne diabeet
 • Melanoom
 • Muud perifeerse veresoonkonnahäired

Krüoteraapia

Kaela-ja dekolteepiirkond
20min
alates 45€

related articles

Müügitingimused
sinine.ee